Witaj w Orbis Pictus

Witamy w Orbis Pictus - świecie Ksiąg Królów.

Czy wiecie, że w Pelplinie, niewielkim i urokliwym mieście, założonym przez cystersów, znajduje się najcenniejsza księga świata – Biblia Gutenberga?! Niezwykła historia tego miejsca sprawia, że od setek lat powstają tu najbardziej niezwykle księgi i manuskrypty. Kunszt XIII-wiecznych skrybów odtwarzają pieczołowicie współcześni mistrzowie rękodzieła i sztuki drukarskiej. Owocem ich pasji są Księgi Faksymilowe.

ROTO01 ROTO02 ROTO03 ROTO04

Czym są Księgi Faksymilowe? Co sprawia, że są one tak niezwykłe?

Pelplińskie starodruki
więcej >>
Księgi Faksymilowe (z łac. fac simile „czyń podobnie”)
to wierne kopie manuskryptów, inkunabułów i starodruków, które powstają z niezwykłą precyzją dzięki połączeniu wielowiekowej tradycji introligatorskiej i zdobniczej oraz najnowocześniejszych technik drukarskich. Zespół ekspertów i rzeczoznawców Orbis Pictus nieustannie przeszukuje bezcenne księgozbiory na całym świecie w poszukiwaniu wyjątkowych tytułów. Następnie przy użyciu skomplikowanych procesów poligraficznych, z pomocą naukowców oraz dzięki ogromnej wiedzy i pasji specjalistów różnych dziedzin, powstaje wierna kopia danego dzieła – faksymile. Czcionka, rodzaj papieru, technika druku, sposób oprawy dzieła, znaki wodne, stemple i pieczęcie inwentarzowe, a nawet plamy i zabrudzenia, jakie powstały w ciągu wieków, odwzorowywane są z niezwykłą dokładnością i starannością.

Pelplińskie starodruki
więcej >>
Wartość starannie wybranego tytułu i kunszt wykonania sprawiają, że nasze księgi są nadzwyczajne. Niekiedy mówi się, że książki mają duszę – Księgi Faksymilowe mają duszę i serce. Są wiernym odtworzeniem oryginału. Kolekcjonują je nie tylko pasjonaci i bibliofile. Stanowią we współczesnym świecie wyjątkowe inwestycje. Ich wartość podnoszą ściśle limitowane nakłady, które sprawiają, że Księgi Faksymilowe są prawdziwymi cymeliami.

Najlepsze biblioteki
więcej >>
Ten ogólnoświatowy trend kolekcjonerski, swoista moda na gromadzenie faksymiliów, objęły również Polskę. Od wielu lat kolekcjonerzy dzieł sztuki na całym świecie kompletują Księgi Faksymilowe, dając się uwieść echom przeszłości. Na rynku osiągają one znaczne wartości natychmiast po wydaniu. Nieoceniony wpływ na wartość większości z tych dzieł ma również to, że oryginalne egzemplarze są nie tylko bezcenne, ale i praktycznie niedostępne dla czytelnika. Wgląd w nie może mieć jedynie nieliczna grupa badaczy.

Zapraszamy do dalszej lektury naszej strony internetowej w niezwykłą podróż przez wieki. Dowiedzą się Państwo więcej o naszych dziełach, o sposobach ich powstawania oraz dlaczego są one przedmiotem pożądania tak wielu osób i co sprawia, że zdobią biblioteki Watykanu, kolekcje królewskie, zbiory głów państw i regały najbardziej ekskluzywnych antykwariatów w Nowym Jorku, Amsterdamie, Wiedniu, Bolonii oraz Tokio. Stwarzamy Państwu niepowtarzalną okazję włączenia się do tego ekskluzywnego grona.


Z wyrazami szacunku
Artur Sobolewski
Prezes Zarządu

Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.

Przeczytaj więcej w naszej polityce prywatności


Nie pokazuj więcej