Regulamin

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i warunkami zamówień i zawierania umów dotyczących naszych wydawnictw.

Poniższy dokument stanowi ogólne warunki zawierania umów na produkty, których wydawcą i/lub dystrybutorem jest Dom Wydawniczy Orbis Pictus. Niniejszy dokument jest udostępniany na stronie internetowej Domu Wydawniczego Orbis Pictus i stanowi regulamin, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o swiadczeniu usług drogą elektroniczną.

ROTO01 ROTO02 ROTO03 ROTO04

Ogólne Warunki Zawierania Umów i Regulamin

I. Ogólne Warunki Zawierania Umów

 1. Produkty i usługi Domu Wydawniczego Orbis Pictus można zarezerwować i/lub zamówic podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem, poprzez odesłanie pisemnego zamówienia, poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem serwisu internetowego.
 2. Złożyć zamówienie mogą wyłącznie osoby, które posiadają pełna zdolnosć do czynności prawnych, a tym samym zdolność do zawarcia umowy.
 3. Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz. U. Nr 22, poz. 271 ze zm.) maja Państwo prawo do wypowiedzenia umowy z zachowaniem 1-miesiecznego okresu wypowiedzenia.
 4. Sprzedawcą jest Dom Wydawniczy Orbis Pictus sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, oddział Pelplin (83-130) pl.Wolności 1, KRS 0000298730, REGON 930308583, NIP 897-003-15-48
 5. Prosimy kontaktować się z nami pod adresem: Dom Wydawniczy Orbis Pictus, 53-206 Wrocław, ul. Blacharska 8g/3. Ewentualne reklamacje dotyczace niezgodnosci zawartosci przesyłki z umowa Konsument może złożyć wysyłajac zawiadomienie na powyższy adres. Przy składaniu reklamacji prosimy o załączenie przesyłki. W pozostałym zakresie stosuje się postanowienia ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (D.U. Nr 141, poz, 1176 ze zm.).
 6. Składając zamówienie wyrażają Państwo tym samym zgodę na umieszczenie swoich danych w bazie danych Klientów Domu Wydawniczego Orbis Pictus oraz na ich przetwarzanie w celach marketingowych i informacyjnych oraz zgodnie z celami i zasadami określonymi w niniejszym regulaminie oraz w Polityce Prywatności. Wszystkie dane osobowe będą chronione zgodnie z Ustawa z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883). Zgodnie z powołaną powyżej ustawa maja Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania.
 7. Oferta jest dostępna dla klientów z całego świata.

II. Zamówienia

 1. Wszystkie produkty i usługi można zarezerwować i/lub zamówić na zasadach opisanych w punktach 1 i 2 Ogólnych Warunków Zawierania Umów.
 2. Rezerwacja nie jest jednoznaczna ze złożeniem zamówienia. W tym przypadku decyduje kolejnośc złożenia rezerwacji. Po złożeniu rezerwacji nasz konsultant potwierdzi możliwość dokonania zamówienia.
 3. Wydawnictwa faksymilowe, ze względu na swoją specyfikę i rękodzielniczy charakter produktu, są dostępne "od ręki" w ograniczonych ilościach - maksymalnie kilkadziesiąt sztuk.
 4. Zamówienia indywidualne, specjalne i przekraczające aktualne stany magazynowe są realizowane w ramach indywidualnych ustaleń, uwzględniających oczekiwania Klienta.

III. Płatność

 1. Realizacja zamówienia odbywa się po dokonaniu przedpłaty na podstawie przesłanej przez nas faktury vat lub rachunku.
 2. Zamówienia, o których mowa w ust. II p 4. realizujemy po wpłaceniu ustalonej zaliczki lub na podstawie indywidualnych ustaleń.

IV. Czas, koszty i sposób dostawy

 1. Zamówienia wysyłamy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania przedpłaty na koncie.
 2. Czas dostawy zamówienia, o którym mowa w ust. II p 4 ustalany jest indywidualnie, ze względu na rękodzielniczy charakter produktu. Termin, do którego zamówienie będzie zrealizowane zawarty jest w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia, które otrzymacie Państwo listownie.
 3. Wszystkie zamówienia dostarczamy bezpłatnie - koszt ich dostawy ponosi Dom Wydawniczy Orbis Pictus.
 4. W zależności od wartości i miejsca dostawy, zamówienia przesyłamy przy pomocy spedycji kurierskiej, firmy ochroniarskiej, poczty polskiej lub spedycji lotniczej.

V. Postanowienia końcowe

 1. Sprzedawca i dystybutorem zamówionych produktów i usług jest Dom Wydawniczy Orbis Pictus sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, oddział Pelplin (83-130) pl.Wolności 1, KRS 0000208730, REGON 930308583, NIP 897-003-15-48
 2. Dom Wydawniczy Orbis Pictus zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości oraz tych bez możliwości potwierdzenia. Warunkiem przyjęcia zlecenia do realizacji są pełne, prawdziwe dane, które jesteśmy w stanie zweryfikować, oraz realizacja przedpłaty lub wpłata ustalonej zaliczki.
 3. Prawem właściwym dla umowy jest prawo polskie. We wszelkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie maja przepisy Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych obowiązujących przepisów prawa.
 4. Szczegółowe informacje dotyczące naszych produktów i ich cen znajdziecie Państwo w odpowiednich sekcjach serwisu internetowego oraz na materiałach reklamowych.
Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.

Przeczytaj więcej w naszej polityce prywatności


Nie pokazuj więcej