Orbis Pictus

Witamy w Orbis Pictus - wyjątkowym świecie Faksymilowych Ksiąg Pelplińskich. Na kolejnych stronach dowiecie się Państwo dlaczego faksymilia to najcenniejsze księgi świata, co sprawia, że są najbardziej ekskluzywnymi podarunkami zdobiącymi biblioteki królów, prezydentów, inwestorów i kolekcjonerów dzieł sztuki oraz jak to się dzieje, że Orbis Pictus emituje jedne z najdoskonalszych faksymiliów na świecie.
------
Aktualności 26.09.2017

Premiera książki „Kardynał Henryk Gulbinowicz Starałem się zrozumieć człowieka”.
ZAMÓW KSIĄŻKĘ ONLINE 


ROTO01 ROTO02 ROTO03 ROTO04

Zapraszamy do zakupu książki „Kardynał Henryk Gulbinowicz Starałem się zrozumieć człowieka”

13 października trafiła do sprzedaży nasza najnowsza książka o Kardynale Gulbinowiczu. Zakupu można dokonać zarówno przez internet, jak i w księgarniach stacjonarnych we Wrocławiu. Poniżej lista miejsc za pośrednictwem których, można nabyć tę pozycję.

Na zamówienia składane telefonicznie, mailowo oraz poprzez sklep internetowy obowiązuje DARMOWA WYSYŁKA KURIEREM! Istnieje możliwość płatności przy odbiorze.

 • telefonicznie, dzwoniąc do nas bezpośrednio pod numer telefonu: +48 696 21 22 23
 • w naszym sklepie internetowym pod adresem www.faksymile.pl  <<KLIKNIJ
 • składając zamówienie mailowo na adres: biuro@orbispictus.pl
Księgarnie stacjonarne:
 • Księgarnia Archidiecezjalna na placu Katedralnym 19 we Wrocławiu
 • Księgarnia Domini Canes przy placu Dominikańskim 2 we Wrocławiu
 • Księgarnia Beta w Galerii Handlowej Sky Tower
 • Księgarnia Beta w budynku Bema Plaza 
 • Księgarnia Beta w Domu Handlowym Astra
 • Księgarnia Beta w Centrum Handlowym Ferio Gaj
 • Księgarnia Beta w Tarasach Grabiszyńskich
 • Księgarnia Beta w Centrum Handlowym Marino
Książka dostępna jest również w placówkach Poczty Polskiej na terenie Wrocławia, a także u proboszczów diecezji legnickiej.

Premiera książki „Kardynał Henryk Gulbinowicz Starałem się zrozumieć człowieka”

13 października odbyła się premiera książki o wyjątkowo zasłużonej dla Dolnego Śląska i Polski postaci.

Pojawiło się na niej wielu znanych i cenionych przedstawicieli  świata Kościoła i świeckiego. Na premierę przybyli Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny, poseł Stanisław Huskowski – były prezydent Wrocławia, który wygłosił laudację o kard. Gulbinowiczu, ks. Jerzy Rasiak – dyrektor Ośrodka Audiowizualnego archidiecezji wrocławskiej  oraz liczni dziennikarze. Spotkanie zbiegło się w czasie z 94. rocznicą urodzin kard. Gulbinowicza i z tej okazji przygotowano tort z jego herbem. O specjalny prezent dla jubilata postarała się także Poczta Polska, która wydała znaczek z wizerunkiem Kardynała. Podczas prezentavcji można było nabyć książki z podpisem Kardynała Gulbinowicza.

Obszerną relację zdjęciową z wydarzenia można zobaczyć na stronie Radia Rodzina >>KLIKNIJ

Książka ta nie jest biografią ani też opisem ważniejszych wydarzeń z życia Kardynała. Raczej czymś w rodzaju osobistych wspomnień, a także relacji innych osób z kontaktów z człowiekiem zupełnie wyjątkowym. Kardynał Henryk Gulbinowicz to postać kultowa, która zaskarbiła sobie powszechne uznanie, szacunek i sympatię nie tylko ludzi wiary, ale i będących dość daleko od Kościoła. Waldemar Niedźwiecki jest zaś dziennikarzem od 1977 roku. Ważny rozdział w jego dziennikarskich dokonaniach stanowiła tematyka kościelna. Relacjonował na antenie ogólnopolskiej TVP pielgrzymki ojca świętego Jana Pawła II do ojczyzny (rok 1991 oraz 1997), począwszy od roku 1985 towarzyszył z kamerą znaczącym wydarzeniom kościelnym na Dolnym Śląsku. Kardynała Henryka Gulbinowicza (wtedy jeszcze arcybiskupa) poznał osobiście w 1983 roku. Od tego czasu zrealizował wiele programów telewizyjnych, których bohaterem był metropolita wrocławski, później natomiast przeprowadził z nim kilkanaście wywiadów prasowych. Stąd ta książka, której zadaniem jest przybliżenie Szanownym Czytelnikom tej wyjątkowej, zasługującej na bliższe poznanie, postaci.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ >> KLIKNIJ TUTAJ <<

Bezpłatna dostawa kurierem!

  

Faksymile Atlasu Le Neptune Francois coraz bliżej finału!

 Od ponad roku trwają prace nad naszym najnowszym projektem wydawniczym - atlasem Le Neptune Franois. To niespotykana w światowej historii wydawniczej edycja faksymilowa, jednego z największych arcydzieł marynistyczno‒kartograficznych na świecie. Pochodzący z XVII wieku atlas to popis kunsztu kartograficznego. Oryginalny egzemplarz, który stanowi wzór dla wydania faksymile, przechowywany jest w Bibliotece Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Jest to pierwsza, najcenniejsza edycja pochodząca z 1693 roku.

Kilka dni temu karty atlasu trafiły do zakładu introligatorskiego, gdzie zostaną poddane ostatnim szlifom. Grono specjalistów zadba o jego oprawę i najmniejsze szczegóły wyglądu faksymile. Na poniższych fotografiach możecie Państwo zobaczyć jak wygląda końcowy etap przygotowywania tej wyjątkowej księgi. 

left left 

left left

 Orbis Pictus jednym z wystawców Targów Sztuki w Warszawie

Od 9 do 11 października 2015 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbywać się będą Targi Sztuki. W tym roku przypada trzynasta edycja imprezy połączona z obchodami 100. lecia urodzin Kantora. Z tej okazji zostanie zorganizowana specjalna wystwa prac autora.

Do grona wystawców dołączyliśmy również my. Będziecie mogli nas znaleźć na stoisku numer 3 obok wejścia głównego. Podczas tragów zaprezentujemy makietę pierwszego egzemplarza faksymile Le Neptune Francois. Na wszystkich miłośników żeglarstwa będą czekały także oprawione pojedyncze karty faksymilowe z tego atlasu.

Zapraszamy od 9 do 11 października do Arkad Kubickiego!

left

Le Neptune Francois - prace nad faksymile trwają

left left 

Dla wszystkich kolekcjonerów oraz wielbicieli marynistycznych tematów przygotowujemy nie lada gratkę. Tempa nabierają prace nad naszym najnowszym przedsięwzięciem, atlasem żeglarskim "Le Neptune Francois". Na początku lipca odwiedziliśmy Bibliotekę Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, w której przechowywany jest XVII-wieczny oryginał, na podstawie którego bedziemy tworzyć faksymile. Jest to pierwsza, najcenniejsza edycja pochodząca z 1693 roku. Nasza ostatnia wizyta miała na celu wykonanie dokładnych pomiarów oraz dobór idealnie pasujacego papieru, gdyż podczas targów Wiatr i Woda w Gdyni, chcemy zaprezentować pokazowy egzemplarz faksymile atlasu.

Mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda jedno z największych arcydzieł marynistycznych. Atlas "Le Neptune Francois", to niezwykle cenne dzieło sztuki, uznawane na całym świecie za popis kunsztu kartograficzengo.

Poniżej kilka zdjęć.

left left left left 

 

Grafiki Orbis Pictus w Sky Tower

W najnowszym odcinku programu "Zrób sobie dom" pojawił się apartament, do którego dekoracji wykorzystano karty pochodzące z faksymile Atlasu Coelestis Johanna Gabriela Doppelmayra. Cztery mapy niebia zdobią salon, idealnie prezentując się w nowoczesnym wnętrzu. Wiecej grafik z tej serii oraz karty z innych ksiąg mozna znaleźć w sklepie Orbis Pictus. Zachęcamy też do samodzielnego doboru oprawy oraz passe-partout. 

Odcinek programu można zobaczyć klikając w poniższe zdjęcie. 

left

Orbis Pictus uczestniczył w finale plebiscytu „Proud of You – Dumni z Was”

11 czerwca w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbył się finał dolnośląskiej edycji plebiscytu gospodarczego Proud of You. Nasze wydawnictwo było tam także obecne. Prezentowaliśmy nasze najpiękniejsze księgi i karty faksymilowe oraz opowiadaliśmy dlaczego są tak wyjątkowe. Staraliśmy się pokazać, że faksymile to nie tylko sztuka, ale także inwestycja. Fotorelacja dostępna na stronie biznesdolnoslaski.pl 

left

Orbis Pictus na VI Warszawskich Targach Książki

W dniach 14-17 maja Dom Wydawniczy Orbis Pictus uczestniczył w VI Warszawskich Targach Książki. W tegorocznej edycji udział wzięło 860 wystawców z 29 krajów i ponad 72 000 zwiedzających. Nasze stosiko przyciągało czytelników, chcących na własne oczy zobaczyć mistyczną Kronikę Galla Anonima. Gościem honorowym VI edycji targów była Francja. Wiecej informacji oraz fotorelację można zobaczyć na stronie 
www.targi-ksiazki.waw.pl

  VI Warszawskie Targi Książki

Orbis Pictus na targach książki w Paryżu 

Targi Książki w Paryżu 19-23.03.2015 r. Z przyjemnością informujemy, że Dom Wydawniczy Orbis Pictus został wyróżniony zaproszeniem na najbliższe targi książki w Paryżu. Jako wydawnictwo wywodzące się z Wrocławia, zostaliśmy zaproszeni przez biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016, aby na stoisku prezentującym polski rynek wydawniczy przedstawić nasze faksymilia. Wrocław i Kraków to goście honorowi targów, a nadchodzące wydarzenie to jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! Więcej przeczytacie Państwo na stronie Instytutu Ksiązki, który jest głównym organizatorem polskiej prezentacji: >> czytaj więcej <<

Kronika polski Galla Anonima - czy właśnie odnaleziono oryginał?

>>> Pobierz katalog <<< Jubileusz 650 lat w Służbie Książki Z wielką przyjemnością oddajemy w Pańśtwa ręcę nasze najnowsze dzieło. Kronika Galla Anonima to jeden z największych skarbów polskiej literatury. Dodajmy, że skarbów nieodkrytych, ponieważ nie udało odnaleźć się oryginału tego dzieła. Najstarszy, pochodzący z XV wieku odpis, znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej. Nasza wersja Księgi jest impresją na temat tego, jak mógłby wyglądać oryginał, gdyby przetrwał do naszych czasów. Przy pracach nad naszym wydaniem opieraliśmy się na wiedzy edytorskiej i iluminatorskiej z okresu XI i XII wieku. Od podstaw stworzyliśmy iluminacje, czionkę i oprawę. Założyliśmy, że chcemy stworzyć księgę w oparciu o epokę, ale w wersji, która cieszy oko i przypomina najbardziej luksusowe wydania sprzed setek lat. Tym oto sposobem powstały dwie  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wersje - Luksusowa, z okładką pokrytą złotem i srebrem, drukowana na włoskiej pergamenacie, z ręcznie złoconymi iluminacjami 24-karatowym złotem. Druga wersja, zwana Kolekcjonerską, jest pełna zbytku, drukowana na włoskim szlachetnym papierze kredowym, wykonana równie kunsztownie ale bez złoceń i srebra.  Przekład z 1965 roku, Wydawnictwo Ossolineum Obie wersję są limitowane odpowiednio po 49 i 249 egzemplarzy. Obie ręcznie numerowane i z notarialnie potwierdzonym kolofonem. Dla uczczenia 900-lecia powstania oryginału, a także na przypadające właśnie 650 lat w służbie książki i przyszłoroczne obchodu Roku Jana Długosza, ten najblelszy z Białych Kruków doczekał się wreszcie godnego wydania. Projekt "Gall Anonim" objęło patronatem Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Komitet Organizacyjny obchodów 650-lecia w Służbie Książki, za co serdecznie dziękujemy. W Księdze, w związku z 50 rocznicą powstania tłumaczenia Romana Grotowskiego użyto przekładu na język polski z 1965 roku należącego do Wydawnictwa OssolineumZapraszamy do rezerwacji i do dalszej lektury..


Zobacz więcej <<<
więcej >>



Wersja luksusowa
więcej >>
         Wersja kolekcjonerska
więcej >>


Wrocławskie Widoki - zdjęcia teki i kart

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu zdjęcia zestawu, na który składa się 17 Widoków Wrocławia, ręcznie wykonana teka oraz komentarz w języku polskim, angielskim lub niemieckim. Zdjęcia prezentują faktyczny wygląd naszego najnowszego faksymile - tzw. "real foto". Mamy nadzieję, że to znacznie ułatwi Państwu zapoznanie się z wydaniem przed dokonaniem zamówienia na tę unikatową kolekcję kast faksymilowych.

Widoki Wrocławia - ręcznie wykonana teka
więcej >>
Tłoczony i wyzłocony tytuł
więcej >>
Wykończenie kart
więcej >>
Karty - Widoki Wrocławia
więcej >>

Widoki Wrocławia
więcej >>
Widoki Wrocławia
więcej >>
Widoki Wrocławia - ręcznie wykończone karty
więcej >>
Widoki Wrocławia
więcej >>
Zestaw Widoki Wrocławia
więcej >>
Widoki Wrocławia
więcej >>

więcej >>
Komentarz i karty w tece
więcej >>

 


Wrocławskie Widoki "Guckkastenbilden"

Pobierz katalog <<< W XVIII wieku swój rozkwit przeżywały grafiki ukazujące największe miasta Europy, które można było oglądać za pomocą specjalnie zbudowanych drewnianych skrzynek - coś na wzór fotoplastykonów. Specjalistyczna optyka powodowała, że obrazki nabierały trójwymiaru, co w tamtych czasach było nie lada atrakcją i nowością na miarę dzisiejszych efektów specjalnych. Friedrich Werner był jednym z autorów tworzących widoki miast. W związku z tym, że zamieszkał we Wrocławiu, to stolica Dolnego Śląska posiada tych widoków aż 16 - dużo więcej niż inne miasta w Europie, które mają zazwyczaj ich po kilka. Znamiennym jest fakt, iż żadne muzeum w Polsce nie posiada pełnej ich kolekcji. Orbis Pictus przez ostatni rok zgromadziło 14 oryginałów oraz uzyskało pozwolenie od jednego z muzeów na reprodukcję dwóch brakująch sztuk. Efektem tego jest piękne pamiątkowe wydawnictwo ukazujące 16 widoków Wrocławia z XVIII wieku według rysunków Friedricha Wernera. Całość zamknięta jest w ręcznie wykonanej i ślepo tłoczonej tece z wyzłoconym tytułem. Uzupełnieniem jest komentarz historyczny autorstwa wrocławianina, doktora Kazimierza Kozicy, kustosza Biblioteki Zamku Królewskiego w Warszawie, wydany w językach polskim, angielskim i niemieckim. 

Wernisaż w Apartamentach Sky Tower W czwartek 20 listopada o godzinie 18:00 na 34. piętrze Apartamentów Sky Tower odbyła się premiera i wernisaż tego wydawnictwa.  Dodatkowo, przez najbliższe cztery tygodnie, w każdy piątek do Gazety Wrocławskiej, która patronuje projektowi, dodawany będzie kolejny widok wraz opisem i artykułem prasowym na jego temat.

Wszystkich miłośników Wrocławia, kolekcjonerów oraz osoby i firmy poszukujące pięknych, nietuzinkowych prezentów związanych z Wrocławiem zapraszamy do składania zamówień. Więcej informacji na temat kolekcji znajdziecie Państwo TUTAJ.

Cena kompletu grafik w ręcznie wykonanej tece z komentarzem historycznym: 970zł

Kronika Galla Anonima na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata

Polski Komitet Programu UNESCO Pamięć Świata powstał w 1996 roku. Na listę wpisywane są obiekty o historycznym znaczeniu dla naszego kraju, a nadrzędnym celem programu jest zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania kroków, służących ochronie dziedzictwa dokumentacyjnego. Ważnym aspektem jest także popularyzacja wśród Polaków wartościowych historycznie i kulturowo publikacji.

17 października 2014 roku w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. W sumie przyznano 11 takich odznaczeń. Jedną z pozycji, która znalazła się na liście jest Kronika Galla Anonima z XII w., znajdująca się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Kolejnym ważnym dla nas wydaniem jest Banderia Prutenorum (najstarsza w Europie księga chorągwi ) autorstwa Jana Długosza z 1448 r. ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Orbis Pictus na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki, które odbędą się w dniach 23-26 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie.

Będziecie mieli Państwo okazję zapoznać się z dwiema niezwykłymi premierami, o których kilka słów poniżej.

Pierwszą z nich jest projekt odtworzenia Kroniki polskiej Galla Anonima. To wyjątkowa księga opisująca historię Polski. Zaczynając od materiałów, które posłużyły do wykonania oprawy, poprzez czcionkę, miniatury, wreszcie na zdobieniach kończąc wzorowaliśmy się na autentycznych, średniowiecznych materiałach. Zadbaliśmy o to, aby księga posiadała drobne usterki charakterystyczne dla starych rękopisów, takie jak przebarwienia czy zaszyte uszkodzenia pergaminu. Księga będzie wydana w ściśle limitowanym nakładzie 298 sztuk49 egzemplarzy to wersja kolekcjonerska, 249 woluminów sporządzimy w tzw. wersji bibliofilskiej.

Drugą publikacją jest zbiór szesnastu widoków z Wrocławia, według rysunków Friedricha Bernharda Wernera. Ogromny wkład w ich powstanie wniósł kustosz Biblioteki Zamku Królewskiego w Warszawie, dr Kazimierz Kozica. Nowoczesne techniki poligraficzne sprawiły, że udało się nam stworzyć reprodukcje z wiernym odwzorowaniem kolorów, na specjalnie dobranym papierze i z zachowaniem oryginalnych zabrudzeń czy przebarwień.

Trzecia księga, to zapowiedź premiery światowej klasy faksymile jednego z największych dzieł marynistyczno-kartograficznych, pochodzącego z XVII wieku atlasu Le Neptune Francois. To wyjątkowe wydawnictwo będzie składało się aż z 322 stron przygotowanych na specjalnym papierze, oprawione ślepo tłoczoną, naturalną skórą. Warto zaznaczyć, że atlas po rozłożeniu osiągnie niespotykane rozmiary, bo 63 x 95 cm. Księga zawiera też dwie spektakularne, rozkładane mapy o wymiarach 63 x 142,5 cm.

Orbis Pictus jako jedyne faksymilowe wydawnictwo podczas tegorocznej edycji Targów, zapozna Państwa z najcenniejszymi księgami świata, opowie o tym co sprawia, że są najbardziej ekskluzywnymi podarunkami zdobiącymi biblioteki prezydentów, inwestorów i kolekcjonerów dzieł sztuki. Zapraszamy Państwa na stoisko numer 62 w hali WISŁA.

Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Chinach przekazuje faksymile Flora Sinensis Bibliotece Kantońskiej

Przekazanie faksymile "Flora Sinensis".
więcej >>
Dyplom z podziękowaniami za dar dla Biblioteki.
więcej >>
W dniu 6 czerwca br. została otwarta wystawa poświęcona pracom

i dziedzictwu Michała Boyma w salach wystawowych nowego budynku Biblioteki Kantońskiej (Chiny). Jednym z elementów wystawy jest prezentacja multimedialna księgi faksymilowej „Flora Sinensis” wydawnictwa Orbis Pictus. W trakcie ceremonii otwarcia wystawy konsul generalny RP w Kantonie, pan Krzysztof Ciebień, przekazał dyrektor Biblioteki pani Lou Xiaohong dar Konsulatu dla Biblioteki w postaci egzemplarza faksymile „Flora Sinensis”. Wg posiadanych przez nas informacji, jest to pierwszy egzemplarz faksymile, znajdujący się
w posiadaniu biblioteki w ChRL.
Dyrektor Luo Xiaohong wręczyła dyplom
z podziękowaniem za dar.

Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.

Przeczytaj więcej w naszej polityce prywatności


Nie pokazuj więcej