Faksymilia dla estetówRozsmakuj się w Księgach Faksymilowych…

Niedostępne dotychczas arcydzieła za sprawą Orbis Pictus są teraz w Twoim zasięgu. Sztuka to źródło inspiracji, dlatego chcemy, aby nasze reprodukcje oryginałów dostarczały niezwykłych doznań estetycznych naszym odbiorcom. Zdobądź to, co nieosiągalne…

ROTO01 ROTO02 ROTO03 ROTO04

Daj się uwieść magii czasów przeszłych

Atlas Mercatora
więcej >>
Brewiarz Staroniderlandzki
więcej >>
Księgi Faksymilowe to swoiste świadectwa historii. Zapisane karty kryją wiedzę, która niejednokrotnie zmieniała losy świata, kształtowała narody, wpływała na świadomość ludzkości inspirując do zmian i rozwoju. Kilkusetletnie oryginalne tomy są bezcenne, a czas bezlitośnie obchodzi się z każdym z nich. Perspektywa podarowania kolejnych wieków życia tym magicznymksięgom jest niezwykle ekscytująca. Jak przed wiekami, tak i dziś możemy obcować ze światem, do którego dostęp mają nieliczni koneserzy, najwyższej klasy znawcy, dla których estetyka stanowi ogromną wartość. Działając na granicy historii i przyszłości, zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności i potrzeby jak najwierniejszego odtworzenia dzieła przez nadanie mu jednocześnie trwałości, która pozwoli cieszyć się nim przez kolejne stulecia.

Rozsmakuj się w Księgach Faksymilowych…

Limitowane nakłady ksiąg umożliwiają zdobycie tego, co nieosiągalne. Niech Księgi Faksymilowe będą ozdobą Twojej firmy, Twojego domu. Koncert Chopina
więcej >>
Niech staną się niezwykłym Apokalypse
więcej >>
eksponatem, dziedzictwem rodzinnym, pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Prezentem doskonałym. Niech inspirują, zachwycają, budzą podziw i pożądanie.

Przykładem jednego z wielu wykonanych przez nas faksymiliów niemalże idealnych, czyli całkowicie podobnych do oryginału, jest „Apokalipsa". Identycznie przygotowana jak ta przed wiekami, oprawiona w dwie deski obciągnięte ślepo tłoczoną skórą, spięte dwiema mosiężnymi zapinkami, specjalnie impregnowany i ścierany kamiennymi tablicami pergamin, wspaniałe ręcznie złocone inicjały i iluminacje, ręcznie zszywana. Odtworzono charakterystyczne miejsca na kartach imitujące zabrudzenia, uszkodzenia, stemple biblioteczne i odcięcia po usuniętych 12 kartach, na których znajdowały się przepiękne, złocone miniatury, a których w dziele jest łącznie 35. Potwierdza to i świadczy o wielkim kunszcie drukarzy i introligatorów z Pelplina. Pragniemy, abyście Państwo przekonali się, jak wyglądają nasze faksymilia.

Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.

Przeczytaj więcej w naszej polityce prywatności


Nie pokazuj więcej